niedziela, 19 lutego 2012

Krokusy i Ewa (1)...

Dziękuję za komentarze pod poprzednim postem. Czasami zastanawiałam się czy tylko moje przyjaciółki zaglądają tu, ale jak się okazuje nie tylko :) Fajnie :)

Od ostatniej notki powstał nowy obrazeczek. Mój Tato kupił ramkę w sklepie z różnymi starociami. Siedział czyścił, potem malował, a potem męczył: "Zrób mi obrazek do tej ramki". No to zaczęłam szukać wzoru. Wcale nie było łatwo znaleźć coś, co będzie pasowało rozmiarem i przede wszystkim, będzie się podobało Tacie. No ale znalazłam krokusy... Hmmm... ale nie ma numerów mulin. No to wybrałam sama kolory. Wyszyłam dość szybko i nagle: "Ale może tło zrobisz jakimś kolorem? Biały mi się nie podoba. Może taki, albo taki"... Wszystkie wybrane przez Tate nie pasowały. Doszliśmy w końcu do małego kompromisu i stanęło na żółtym. To tło wyszywało mi się najdłużej, ale ponieważ się rozchorowałam i siedziałam w domu, to jak nie miałam gorączki to wyszywałam. Efekt końcowy obrazka, już na fioletowej ścianie, jest taki:


Zaczęłam wyszywać Ewę. Wyszywam muliną Ariadną i czasami zaskakuje mnie zamiennik... Chodzi mi o cień sylwetki Ewy... Hmmm... Dam jeszcze szanse, bo może z innymi kolorami nie będzie wyglądało tak dziwnie. A w razie czego się wypruje i coś wykombinuje. 
Komplecik Adam i Ewa będą dla koleżanki do sypialni w nowym mieszkaniu :)


Ramka do Haftu jest super. To chyba przez nią ostatnio dostałam takich obrotów :)

5 komentarzy:

 1. Piękny obrazek dobrałaś do ramki.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta ramka swietnie pasuje do tego haftu. Efekt jest niesamowity!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięęękny! I oprawa cudna, a efekt na tej ścianie - powalający!

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczna ramka a krokusiki świetnie do niej pasują. Brawo!

  OdpowiedzUsuń